Płockie Dni Fotografii

Sławomir Kowalczyk

ur.1962

Inżynier. Pasjonat fotografii krajobrazowej. Członek Płockiej Grupy Fotograficznej. Ukończył Międzynarodowe Forum Fotografii „ Kwadrat ” we Wrocławiu.

Swoją pracę dyplomową pt. „ Owoce ” przygotował pod kierunkiem dr hab. Piotra Komorowskiego, profesora Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Jego prace stanowiły scenografię do wystawianej we Wrocławiu w roku 2016 opery „Baron Cygański”. Niektóre zdjęcia były wybrane również do wydanej w 2020 roku płyty Krzysztofa Misiaka pt.: „ Siłami natury ”.

Jedno z Jego zdjęć zostało szczególnie upodobane przez Jerzego Owsiaka i było licytowane w trakcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2020 roku.

Lubi podróżować i z każdego wyjazdu przywozi wiele ciekawego materiału, który publikuje na swojej stronie internetowej www.skowalczyk.pl oraz na wielu ważnych internetowych portalach fotograficznych takich jak „ 1X ”, „ 100ASA ” czy „ 35Photo ”.

Swoje prace wystawiał również w:

– Gdańskim Muzeum Historycznym oddział na Zamku w Gniewie – 2006 r.

– Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu, wystawa dyplomowa MFF „ Kwadrat ” – 2008 r.

– Galerii „ Wisła ” w Płocku – wystawa „ Płoccy fotografowie ” – 2020 r.

Bierze udział w wielu międzynarodowych konkursach fotograficznych, w których zajmuje czołowe miejsca. W roku 2020 znalazł się w gronie 200 najlepszych fotografów krajobrazowych w światowym konkursie fotografii, organizowanym przez portal „ 35Photo ”, wśród ponad 123 tysięcy fotografów ze 173 krajów.