Płockie Dni Fotografii

Krystyna Falkowska

Krakowianka.

Do Płocka przyjechała z Wrocławia, kończąc wcześniej szkoły w Katowicach.

Jak widać, podróże ma wpisane w swój życiorys i hołduje twierdzeniu, że radość z podróżowania napędza jej marzenia. Będąc konsekwentną, w czasach gdy podróżowanie było utrudnione, była pilotem wycieczek zagranicznych z językiem esperanto. Chcąc utrwalić wspomnienia fotografowała namiętnie, co zawsze w jej rodzinie od dawna czyniono. Połączenie tych pasji dało rezultat.

Fotograficzna dusza pani Krystyny ujawnia się również w zdjęciach kreatywnych, które często zbierały laury w konkursach organizowanych przez Płockie Towarzystwo Fotograficzne, Płocką Grupę Fotograficzną i Szeroki Kadr.

Jej zdjęcia Płocka zgarnęły też laury w konkursie ”Mój Płock” organizowanym przez PTF i Książnicę Płocką. Z tych wyróżnień jest wyjątkowo dumna.

W czasie emerytury „nabrała” jeszcze więcej wiatru w żagle i zaczęła malować martwą naturę inspirowana malarstwem holenderskim – ale to już zupełnie inna historia.

Prócz uczestnictwa w licznych zbiorowych wystawach, miała wystawy indywidualne. 

W 2010 r. „Oblicza Bliskiego Wschodu” w Domu Darmstadt, która to wystawa była też prezentowana w Zakładzie Karnym w Płocku, oraz w Bodzanowie.

W 2014 r. Oblicza Pani Marii”, która była jej  największym sukcesem, ze względu na osobę, która była znana wszystkim Płocczanom.

Jej liczne wystawy związane z działalnością Teatru „Per se”, były też prezentowane w Czechach w 2012 r.  w czasie festiwalu „Photo nophoto” .

Zdjęcia Jej  można oglądać w  zbiorowym albumie poświęconym pałacowi w Sannikach, okładkę na płycie Chóru z Małachowianki czy też na pocztówkach wydanych przez Płocką Lokalna Organizację Turystyczną. Płockie motocyklistki też mogą się cieszyć z wydanego kalendarza  na rok 2013 ze zdjęciami pani  Krystyny. Jeśli spodobała się Państwu możliwość podglądania życia w jego różnych przejawach ujętych w fotografiach pani Krystyny, to zachęcamy do wizyty na jej prowadzonym od niedawna Instagramie ( instagram.com/krystynafalkowska/).